HONAR

Коллекции
Видео показов
HONAR

HONAR

13 траўня а 17.00 ў межах Беларускага тыдня моды адбудзецца паказ двух маладых беларускіх брэндаў HONAR і UND. Будуць прэзентаваны новыя мужчынскія і жаночыя вобразы, якія аб’яднаны нацыянальнай тэматыкай.

Калекцыя “Персіяна” ад брэнда HONAR – канцэптуальная аўтарская інтэрпрэтацыя матываў знакамітых слуцкіх паясоў. Узоры, кампазіцыя, дынаміка, а таксама іншыя асаблівасці знакамітых беларускіх вырабаў аб’ядноўваюцца з сучаснымі формамі і характэрнымі брэнду мінімалістычнымі акцэнтамі.

Заснавальнік брэнда HONAR Павел Доўнар: “Слуцкія паясы — адзін з адметных сімвалаў нашай краіны. Тэхналогія іх вытворчасці прыйшла з Усходу, тут яе ўдасканалілі ды адаптавалі для адлюстравання мясцовых асаблівасцяў. Назва калекцыі “Персіяна” адсылае нас да паходжання паясоў, а надпісы “SŁUCK”, якія сустракаюцца на элементах адзення, — падкрэсліваюць, што менавіта ў гэтым беларускім горадзе вытворчасць паясоў падобнага тыпу была найлепшай у свеце”.

 

Інфармацыя пра брэнд:

Брэнд адзення HONAR створаны ў 2013 годзе Паўлам Доўнарам і Карынай Адзесенка ў Мінску. Выпускае мужчынскае і жаночае адзенне з арыентацыяй на сучасныя модныя тэндэнцыі і ўлікам беларускіх адметнасцей. Новы беларускі мінімалізм – так апісваюць свой стыль дызайнеры Карына Адзесенка і Павел Доўнар. Простыя формы, вытрыманыя колеры, акрэсленныя лініі ды сілуэты, нацыянальныя акцэнты і аўтарская вышыўка – гэтыя асаблівасці брэнда з’яўляюцца падмуркам у стварэнні непаўторных і актуальных рэчаў.

 

Рецензия на коллекцию от агентства pr и коммуникаци "Открытый подиум"  в сотрудничестве с международным телеканалом Fashion One: 

Создатели бренда HONAR Павел Довнар и Катерина Одесенко в основу коллекции «Персіяна» вложили интерпретацию слуцких поясов. Узоры, композиция, динамика, а также другие особенности известного белорусского символа объединили современные формы и характерные минималистические акценты. Впрочем, если кто-то ожидает увидеть в коллекции непосредственно пояса - оригинальные или стилизованные - то вот их как раз и не было. Однако навеянные ими мотивы нашли воплощение в натуральных тканях, из которых были пошиты ансамбли, и главное - в изящных узорах, украшающих эти рубашки. свитера, платья и брюки. Слуцкие пояса известны тем, сколько часов кропотливой работы уходило раньше на то, чтобы выткать или вышить узор, очень изящный и сложный. Чем длиннее был расшитый край пояса, чем сложнее вышивка, тем больше возрастала его цена, а заодно, кстати, и вес. HONAR не покрывает вышивкой все свои модели сверху донизу, напротив, вышитые элементы малы и деликатны, размещены на воротнике, карманах, полочках или рукавах, зато они отсылают к традиционным мотивам и напоминают о богатстве прикладного белорусского творчества. а заодно показывают, как в контексте времени это творчество меняется - оно не уходит в прошлое, а вписывается в новые формы и существует уже в них. Поэтому силуэты в коллекции как раз максимально современные - здесь и платья, в которых одна пола короче другой, и асимметричные рукава, и нестандартные мужские "двойки" из шорт в сочетании с удлиненным, похожим на камзол, жилетом.  

 

Контакты
Продажа

+37529 1259135 Павел Доўнар ,  +37529 3451283 Карына Адзесенка, honar.by

 

Коллекции
Cоциальные сети
  • Pro Fashion
  • Interfax
  • Citydog
  • modalive.by
  • ТВ 3
  • КУЛЬТ
  • Relax.by
  • Fashion
  • город женщин
  • ЭШ
Республиканская общественная организация
«Белорусская палата моды»

Агентство PR и коммуникаций
«Открытый подиум»
УНП 490853075